Historia
H15 znajduje się w XIX-wiecznej kamienicy Glassów. Budynek wzniesiono w latach 1892 – 97. Przed I wojną światową miały tu miejsce tajne zebrania patriotycznej młodzieży, która dążyła do odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1924 roku kamienica została zakupiona przez Związek Radziecki na siedzibę dla swojego poselstwa, które później przekształciło się w ambasadę. Część secesyjnych zdobień zastąpiono wówczas symbolami czerwonej gwiazdy, sierpa i młota. Dodano też figurki robotnika i chłopa ściskających sobie dłonie – symbol przymierza robotniczo – chłopskiego. Nad balkonem na pierwszym piętrze wykuto glob Unii Sowieckiej. W ten sposób kamienica stała się jednym z pierwszych przykładów rodzącej się dopiero architektury socrealistycznej.
W 1941 roku budynek został przejęty przez III Rzeszę i powstała tu jedna z siedzib Wehrmachtu. Niemcy nie pozbyli się symboli sowieckich, traktując je najprawdopodobniej jako swoiste trofeum. Paradoksalnie, przejęcie obiektu przez Wehrmacht ocaliło go przed zbombardowaniem po klęsce Powstania Warszawskiego.
Po wojnie budynek przejęty został przez urzędników PRL-u, a następnie miała tu siedzibę jedna z największych firm transportowych w kraju.
W latach 2007 -2012 budynek przeszedł gruntowny remont. Pomimo nowoczesnego designu, w budynku wciąż znajduje się większość oryginalnych zdobień z czasów ambasady sowieckiej.
Zwieńczeniem prac remontowych stał się otwarty w czerwcu 2012 – H15 Boutique, obiekt łączący nowoczesne trendy z wartością historyczną.